Osobnostný rozvoj

Keď nevieš- naučíme ťa.
Keď si netrúfaš- podporíme ťa.
Keď nechceš- nepotrebujeme ťa!

S týmto Baťovým výrokom už ste sa možno stretli. Dôvod, prečo ho mám rada je, že vystihuje všetky 3 oblasti limitov, ktoré bránia dosiahovaniu optimálneho výkonu.

Zručnosti sú jednoduché, potrebujeme sa niečo nové naučiť a trénovať, kým si nevytvoríme nový návyk. Tréningom, rotáciou, delegovaním, prácou na projektoch.

S postojom je to o kúsok zložitejšie. Často je ním strach. Strach z vystúpenia z komfortnej zóny, strach zo zlyhania, nedostatočná sebaistota, podvedomé predvedčenia. Pomôcť vie koučing. Prípadne postupné zväčšovanie zóny komfortu o malé kroky.

No a čo so zamestnancami, ktorí nechcú. Baťov názor bol jasný..;). Ľudí, ktorí nemajú ambíciu byť riaditeľom, v závode nechcel. Pravdou však je, že motivácia nie je fixná premenná. Klesá a rastie a líder je dôležitým faktorom, ktorý ju ovplyvňuje.

Spoznať, kde je u zamestnanca limit je kľúčové pre ďalšie kroky. Zamestnanca, ktorý nevie “ako na to”… budete zbytočne motivovať a naopak, ak ho blokuje strach zo zlyhania, nebude vedieť využívať akékoľvek získané zručnosti..

(Visited 10 times, 1 visits today)